Kommenteeri

Mida kinkida katsikuteks?


Mida kinkida katsikuteks? Sellest mõttest sai Mõmmipesa 2015.aastal alguse. Kodus olid kasvamas 1,5-aastane ja pooleaastane laps. Tutvusringkonnas oli samuti sündinud ja sündimas veel lapsi. Ja iga kord, kui pidime minema kellelegi katsikuteks külla, ei teadnud ma hoolimata enda kogemustest, mida oleks vahva katsikuteks kinkida. Tahaks kinkida midagi vajalikku ja praktilist, aga ilmselt värsketel vanematel ju kõik varutud. Tahaks kinkida beebimänguasju – ka ilmselt juba eelmisest lapsest alles või olemas. No kingiks siis mingi kinkekaardi – ei ole ka originaalne. Tegelikult tahaks kinkida midagi südamest, midagi mälestuseks ja midagi personaalset.

Lastega kodus olles tegelesin ka jätkuvalt erinevate õmblustöödega ja olin soetanud just tikkmismasina ning üks idee viis teiseni ja sündiski nimeline kaisumõmmi. Esimesed mõmmid said enda lapsed.

Mõmmide ideele andis lisaks ka tõuke üks suur ja vana kollane saepuruga täidetud  karu. Praeguseks on sellel mõmmil vanust juba 51 aastat ja ta on siiamaani alles ning minu arvates käib temaga justkui oma lugu kaasas. Tegemist on minu onule katsikuteks kingitud karuga, mis istus alati vanaema juures elutoas sektsioonkapi otsas. Iga kord, kui ma lastega seal külas käisin, võttis vanaema selle mõmmi sealt kapi otsast alla ja jutustas loo, kuidas see karu kingiti, kui onu sündis.


Sellest sai kõik alguse. Loomulikult pidin ma asja aga suuremalt ette võtma. Tegin lõiked ka suurematele karudele. Tallinna kangapoodidest kangaste ostmine ei olnud jätkusuutlik ning minu soovidele vastav. Võtsin ette kangaste tellimise Hiinast suurtootjalt, et tellida just täpselt need värvid, mida tahan ja just sellise karvaga kanga nagu tahan. Pärast 4,5 kuu pikkust ootamisaega olid kangad kohal ning ootamine oli seda väärt. Sellest hetkest alates saab tellida nimelisi kaisumõmmisid kaheksas erinevas värvitoonis ning kolmes erinevas suuruses. Lisaks saab tellida kõige suuremaid karusid neljas erinevas värvitoonis luksusliku pikakakarvalise kasukaga. 


Lisa kommentaar

Email again: